Jelenlegi hely
Hogyan segíti a puzzle az agy működését, fejlődését
A puzzle az egyik legnépszerűbb kikapcsolódási forma, legyen szó egyéni vagy csoportos kikapcsolódásról, szórakozásról. Általában a szórakozás miatt foglalkozunk puzzle kirakással, de a kikapcsolódás mellett számos pozitív hatása is van a puzzle-nek az agyunk működésére, fejlődésére.
A puzzle egy olyan tevékeny, amely az agy minkét felét használja, megdolgoztatja. A bal félteke foglalkozik a logikus gondolkodással, a jobb félteke pedig a kreativitással. Ahhoz, hogy egy puzzle-t ki tudjunk rakni, mindkettőre szükség van. Emiatt a puzzle az egyik legjobb tevékenység az agy fejlesztésére, frissen tartására.
A memória fejlesztésére is kiváló ez a tevékenység. A puzzle kirakás során emlékezni kell arra, hogy egy adott darabot hol láttunk utoljára az asztalon, valamint arra is, hogy a már kirakott puzzle széleinél hova mit tudunk elhelyezni. Ezek pedig együttesen segítenek a rövid távú memória fejlesztésében.
Mivel egy puzzle többféle módon is megoldható, így a kirakás segít a problémamegoldó képesség fejlesztésében is, amit aztán a mindennapokban is lehet hasznosítani.
A puzzle nyugtató hatással is rendelkezik, ha a puzzle kirakásának megoldására koncentrálunk, akkor az agyunk meditatív állapotba kerülhet, aminek köszönhetően csökken a stressz érzetünk, jobban érezhetjük magunkat mind a kirakás során, mind a mindennapok során.